Yönetim Kurulu

MEHMET IRIZ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI


1985'de İstanbul'da doğdu. Aslen Ordu Kurum'ludur. Lise ve ön lisans eğitimini Mobilya ve Dekorasyon programında tamamlamıştır. 2008 yılında, yeni adıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesinde, Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar kamu ve özel sektörde mesleki faaliyetlerin içerisinde bulunmuştur. Yurtdışı kaynaklı Ahşap ve mobilya yatırımı yapan iki firmaya danışmanlık hizmeti vermiştir. Estetik Ahşap firmasıyla ticari faaliyet göstermektedir. Endüstriyel değeri olan tropikal ağaçlar uzmanlık alandır. Türkiye'de hatırı sayılır birçok sivil toplum kuruluşunun da yönetiminde yer almıştır. Halihazırda, kamu yararı olan İnsan Vakfının başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Kuruluşundan bu yana 6 faaliyet döneminde Orfamder yönetiminde yer almıştır. 3 çocuk babası olan Mehmet IRIZ'ın hobileri arasında doğa gezisi, mantar toplama, balık tutma ilk sıralarda bulunmaktadır...

PROF. DR. TÜRKER DÜNDAR

Bilim Kurulu ve Akademiden Sorumlu Başkan Yardımcısı


1973 yılında Sungurlu’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde 1993 yılında tamamladı. 1994 yılında Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başladı. Doktorasını 2005 yılında tamamladıktan sonra 2008 yılında Doçent ünvanı aldı. Çeşitli sürelerle Amerika Birleşik Devletlerinde akademik çalışmalarda bulundu. 2014 yılında Profesör ünvanı alan Türker Dündar halen İ.Ü.C. Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olup aynı zamanda 2017 yılından beridir Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL

Basın ve Medyadan Sorumlu Üye


1978 yılında Antalya/Kumluca’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kumluca’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında SDÜ Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Özel Orman Amenajman şirketinde çalıştıktan sonra, 2000 yılında aynı Üniversitede Orman Fakültesi, Orman Amenajmanı Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi, 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör oldu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü (2015-2018), Orman Fakültesi Dekanlığı (2019-2022), Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şubesi II. Başkanlığı, Genel Merkez Denetleme Kurulu üyeliği, TMMOB Yönetim Kurulu Üyeliği (2020-2024) görevlerini yaptı. Halen Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Eğitime Destek Platformu (EDP) Isparta İl Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

MUSTAFA ATALAY

Sayman


1983 Ağrı'da doğdu, Lisans eğitimini İ.Ü. Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı (2006). İnşaat ve Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

MAHMUT SANCAR

Genel Sekreter


1992 Yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Fatih’te tamamlayıp 2010 yılında Gaziosmanpaşa Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı sene İstanbul Orman Fakültesi Orman Mühendisliği’ne girdi. Fakülte sürecinde İnsan ve Medeniyet Hareketi, İHH ve ORFAMDER de gönüllü olarak görevler icra etti. 2021'de Tabiat A.Ş. ve Doğa Ormancılık'ın kurucu ortağı oldu. Halen bu üç firma ile ticaret hayatına devam etmektedir. Evli ve İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İbrahim ZORLU

Teşkilatlanma, Fon Geliştirme ve Proje Sorumlusu Üye


1989 Gümüşhane de doğdu. İlkokul, orta okul ve lise eğitimini Gümüşhane'de tamamladı. 2007-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünde okudu. 2014 yılında kurduğu Çınar Bez Çanta A.Ş ‘nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Aynı zamanda Kültür Sanat, Turizm, E-Ticaret, Tekstil, Gıda, Reklamcılık gibi birçok alanda Girişim ve Yatırım şirketleri bulunmaktadır. TGSP Yönetim kurulu üyeliği, Gök-der yönetim kurulu üyeliği, Günışığı derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Şuan Genç GİV başkanlığı, ORFAMDER Yönetim kurulu üyeliği gibi birçok STK’da görev almaktadır. Zorlu evli 2 çocuk babasıdır.

ÖZKAN KIRIMLI

Kurumsal İlişkiler, Eğitim, Haberleşme ve AR-GE'den Sorumlu Üye


1976 Yozgat doğumlu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Kayseri’de tamamladı. 1994 yılında İ.Ü Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi. 1998-2011 yılları arasında mobilya sektöründe kendi işlerinde çalıştı. Girişimci İşadamları Vakfı’nda 4000’e yakın, kendi işini kurmak isteyenlere Kosgeb girişimcilik eğitimleri verdi. Halen GİV Akademi Koordinatörlüğü yapıyor. Birçok STK da aktif görev aldı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

CİHAT KAYA

Halkla İlişkiler, Mevzuat Ve Hukuki İşlerden Sorumlu Üye


MUHAMMED AKTA

Yurtdışı Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Üye


1990 yılında Halep’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sivil Toplum Örgütlerinin Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Tercümanlık ve yerelleştirme hizmetleri sunan bir firmanın kurucu ve yöneticiliğinin ardından bir reklam ajansı kuruculuğu yaptı. 2008 yılından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda koordinatör ve yönetici düzeyinde çalışmalarda bulundu. Bu süre içerisinde özellikle uluslararası ilişkiler ve kamu diplomasisi çalışmaları yürüttü. Türkiye'de göç alanında başta sosyal uyum ve dezenformasyonla mücadele olmak üzere birçok tematik çalışmada yer aldı. Ayrıca, 2016 yılı sonrasında Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölgede birçok projede danışman olarak görev aldı. Halihazırda (ULFED) Uluslararası STK Federasyonu genel müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Dört çocuk babasıdır. İkinci anadili Arapçadır.

ÖMER FARUK AKTAŞ

Öğrenci Çalışmaları ve Organizasyon Yönetiminden Sorumlu Üye


image_pdfimage_print
  Üye Ol